Yatırım Yapmadan Önce Dikkat!

Birikimlerinizin bir kısmını güvenli bir liman olarak Gayrimenkul’e mi yatırmaya karar verdiniz? Yurtdışında yatırım gelirde istikrar için doğru bir adres. Eğer daha önce böyle bir yatırım yaptıysanız büyük ihtimal ile detaylara hakimsinizdir, ilk kez yatırım yapacaksanız, yatırımınızdan önce bir iki ufak noktaya dikkat etmeniz şart.

YAPMAYIN !

Emlak konusunda temel bazı bilgiler edinmeden balıklama yatırıma atlamayın. Bunun için mutlaka emlak danışmanları ile konuşmanız şart değil, internet üzerinde bu konuda binlerce makale, blog var. Bizim sitemizde de bu yönde paylaşımlar yapıyoruz. Önce biraz bu konuda okuyun, araştırın, danışın. Size bu konuda destek vermekten mutlu oluruz. İster telefon edin, ister eposta gönderin, hatta daha iyisi bir kahvemizi içmek için Altunizade de ki ofisimize uğrayın. Sizi ağırlamaktan, sorularınızı cevaplamaktan mutlu oluruz.

YAPIN !

Alacağınız emlak ile ilgili pazar araştırması yapın. Benzer özelliklerde emlakler kaça satılmış, ne kadar kira getiriyorlar. Belki komşu evlerden biri bir iki ay önce satılmıştır, kaça satılmış, sizden istenilen fiyat doğru mu, araştırın. Miami’de tüm gayrimenkullerin satış, kiralama bilgilerini sizin için araştırıp sunabiliriz. Bu emlak için aylık aidat nedir, yıllık emlak vergisi nedir gibi sorularınızı bize de sorabilirsiniz, internet de yer alan kaynakları da kullanabilirsiniz.

YAPMAYIN !

Finansal imkanları araştırmadan yatırıma girmeyin. Yabancılara kredi vermezler diye düşünmeyin. Alacağınız evin %50’ye kadar olan değerini kredi ile karşılamanız mümkün. Böylece yatırımınızdan gelecek kira’nın bir kısmı ile kredi borcunuzu ödeyerek birikiminizi arttırabilirsiniz. Finansal olanaklar konusunda da beraber çalıştığımız bir çok danışman var. Alternatifleri beraber araştırabilir, size en uygun kredi olanaklarını beraber belirleyebiliriz.

YAPIN !

Özellikle Miami’de “gayrimenkul” dendiğinde bir çok farklı tip ile karşılaşacaksınız. Bunların farklarını öğrenin. Örneğin single family home, multi family home, townhouse, condo gibi kavramları bilin. Bunlardan hangisinde orta vadede daha karlı olabilirsiniz araştırın. Emlak alımında kira getirisi kadar emlak değer artışı da önemlidir. Yıllık değer artışı yatırımınızın durduğu yerde artmasını sağlar. Emlak tipi ve lokasyon emlak değer artışında en önemli etkenlerdir.

Önceki Haberler

Miami’nin en iyi Brunch Mekanları

Miami’de gidilebilecek en iyi Brunch mekanlarını ve buralarda da neleri ısmarlayabileceğinizi sizin için özetledik: Morgan’s 28 NE 29th St, Miami, FL 33132 1930’lardan kalan

Miami Gurme Merkezleri

Renkli yaşantısı ve okyanus manzaralarıyla olduğu kadar Dünya mutfaklarından en iyi örneklerin sergilendiği restoranlarıyla da büyüleyen Miami’de lezzet turuna çıktık. Sonsuza kadar uzanan beyaz

Miami’de Küçük Daireler Artıyor

Küçük Dairelere Talep Artıyor Miami kiralık daire pazarı küçülüyor ama Pazar’ın kendisi değil daireler küçülüyor Küçük daireler, yüksek kiralar ödemeden Wynwood, Miami merkez gibi