Miami Gurme Merkezleri

Renkli yaşantısı ve okyanus manzaralarıyla olduğu kadar Dünya mutfaklarından en iyi örneklerin sergilendiği restoranlarıyla da büyüleyen Miami’de lezzet turuna çıktık.

Sonsuza kadar uzanan beyaz kumsalların, eğlencenin ve lüksün şehri Miami, gurme damaklara da çok sayıda alternatif sunuyor. Ünü ülkemizden dünyaya yayılan Nusr-Et Steakhouse’un da Miami’de bir restoran açmasıyla gözümüzü Florida’nın bu renkli şehrine çevirdik ve okyanus rüzgarının özgür çağrısına kapılarak ruhunuzu dinlendireceğiniz bu şehrin en iyi restoranlarını seçtik

Zuma

İstanbul’da da şubesi bulunan çağdaş Japon mutfağının uluslararası temsilcisi ve ödüllü restoranı Zuma, muhteşem manzarası ve ünlü şef Rainer Becker’in yarattığı şaheserlerle, size harika bir ziyafet yaşatacak.

 

Zuma

 

Yardbird Miami

Miami’nin en özel restoranlarından biri olan Yardbird Miami, klasik Amerikan lezzetlerini farklı konseptlerle misafirlerine sunuyor. Sadece damağınızda inanılmaz tatlar bırakacak yemekleriyle değil, estetik ve iştah açıcı sunumlarıyla da uğranması gereken bir lezzet durağı.

 

Yard Bird Miami

 

Uvaggio Wine Bar

Şarap konusunda uzmanlaşmış bir mekan olsa da, yemek konusunda da oldukça iddialı yerlerden biri Uvaggio Wine Bar. Lezzetli atıştırmalıklarla dolu menüye eşlik eden 100 çeşitten fazla şarap Coravin modeliyle servis ediliyor.

 

Uvaggio Wine Bar

 

The Bazaar

Gastronomi konusunda akademik bir ünvana sahip olan José Andrés, Fransız tasarımcı Philippe Starck ile giriştiği SLS Hotel South Beach projesinde yeteneklerini sergiliyor. İspanyol köklerini, Güney Amerika, Asya ve Miami’den tatlar ile birleştiren şef, The Bazaar’ın yaratıcı sunumlar ve farklı mutfakları birleştiren menüsüyle beğeni topluyor.

 

 

The Bazaar

 

Cecconi’s

Miami’nin en iyi İtalyan restoranlarından olan Cecconi’s, uzun koltukları ve vintage sandalyeleriyle size kendinizi şık bir İtalyan malikanesinde hissettirecek. Kapsamlı bir şarap menüsüne de sahip olan mekan, klasik İtalyan lezzetlerinin dışında el yapımı dondurma ve sorbe çeşitleriyle de bir hayli ünlü.

 

Cecconi’s

 

 

 

Pao by Paul Qui

Filipin, Japon, Fransız ve İspanyol mutfaklarından esintiler taşıyan menüde taze balık ve etle hazırlanmış orijinal tatlara rastlayacağınız bu restoranın şefi dünyaca ünlü Paul Qui. Faena Hotel’in içinde bulunan Pao by Paul Qui’nin yenilikçi mutfağında, şefin imzasını taşıyan özel tatları mutlaka denemelisiniz.

 

 

 

Pao by Paul Qui
Pao by Paul Qui

 

Joe’s Stone Crab

100 yıllık bir aile geleneğini halen devam ettiren Joe’s Stone Crab, menüsünde bulunan yengeç çeşitleriyle isim yapmış bir mekan, ancak hayatınız boyunca tadını unutamayacağınız turtalar için de midenizde mutlaka yer bırakın.

Joe’s Stone Crab
Joe’s Stone Crab

 

 

Michael’s Genuine Food & Drink

Amerika’nın en iyi slow food restoranlarından biri olarak kabul edilen Michael’s Genuine Food & Drink, malzemelerin sadece özel çiftliklerden alındığı, iyi yemek için iyi malzeme gerektiğine inanan restoranlardan. Pişirme tekniklerinden sunuma kadar her detaya özen gösterilen restoranda yemekler de bir o kadar leziz ve olağanüstü.

 

Michael’s Genuine Food & Drink
Michael’s Genuine Food & Drink

 

 Önceki Haberler

Miami’nin en iyi Brunch Mekanları

Miami’de gidilebilecek en iyi Brunch mekanlarını ve buralarda da neleri ısmarlayabileceğinizi sizin için özetledik: Morgan’s 28 NE 29th St, Miami, FL 33132 1930’lardan kalan

Miami’de Küçük Daireler Artıyor

Küçük Dairelere Talep Artıyor Miami kiralık daire pazarı küçülüyor ama Pazar’ın kendisi değil daireler küçülüyor Küçük daireler, yüksek kiralar ödemeden Wynwood, Miami merkez gibi