Miami'nin Yenileri Daha mı Eğitimli?

Yeni bir araştırmaya göre Miami’nin yeni sakinleri eski sakinlerine göre hem daha yüksek gelire sahip hem de daha iyi eğitimliler.

2005-2016 yılları arasında Miami-Fort Lauderdale-Port St. Lucie bölgesine yeni yerleşenler ile ayrılanlara ilişkin verileri Buildzoom ekonomistlerinden Issi Romem analiz etti

Genel olarak bakıldığında Miami’ye yeni yerleşenlerin gelir düzeyi 47.849 Dolarken, ayrılanların geliri 40.427 Dolar’da kalıyordu. Aradaki 7.422 dolarlık fark yüzdesel olarak diğer bölgelere göre en yüksek oranda. 

Aynı zamanda Miami’ye yeni yerleşenlerin %42.74’ü en az dört yıllık bir eğitime sahipken ayrılanlarda bu oran %37.4 de kalmakta. 

Yeni yerleşenlerin %31.15’i ev sahibi olurken ayrılanların %27.27’si ev sahibi olabiliyordu. Ancak yeni gelenler eskilere göre daha yaşlı. Gelenler ile gidenlerin ortalama yaşları karşılaştırıldığında yaş 44.15’den 46.78’e çıkmış durumda.

Miami bölgesi nüfusu 2005’den 2016’ya kadar %13.4 büyüyerek 5.9 milyon’dan 6.7 Milyona ulaşmış. Tüm bu verileri değerlendirdiğinizde Miami’nin kaliteli bir göç almaya devam ettiğini, bunun da ev fiyatlarını yükseltici bir etki yaptığını söylemek mümkün. Yatırım için ABD’de en karlı bölgelerden biri olarak hala Miami gözükmeye devam ediyor.

Önceki Haberler

EB-5’da Önemli Değişiklikler

Trump yönetimi, EB-5 vize ücreti programını yöneten yeni kurallar yayınladı. Yayınlanan bu kurallar hakkında gayrimenkul endüstrisi uzmanları ucuz bir sermaye kaynağının artık kullanımının daha

Zillow Kullanımında 6 İp Ucu

Bildiğiniz gibi Zillow ABD’de çok kullanılan bir emlak ilan sitesi. Zillow MLS kayıtlarından temin ettiği emlakleri hem harita üzerinde gösteriyor, hem satıcı tarafından konulan