Miami 2019’dan itibaren Formula 1’e ev sahipliği yapacak

Copyright: Uğur ATAÇ

Formula One Miami’de bir şehir yarışı organize edileceğini açıkladı. 

Şehir Meclisi onaylarsa ilk yarış Ekim 2019’da yapılacak ve on yıl boyunca her yıl yapılmaya devam edecek. Şehir Meclisinin kararını 10 Mayıs’da vermesi ve karar olumlu olursa anlaşmanın 1 Temmuz’da imzalanması  bekleniyor. 

Belediye Başkanı Mayor Francis Suarez bir çok şehrin bu yarışlar için 40 milyon dolarlara varan rakkamlar ödediğini, ancak Miami şehrinin yıllık olarak sadece 500 bin dolar ödeyeceğini belirtti.  Maliyetin geriye kalan kısmı sponsorlar tarafından karşılanacak. 

Dolphins alışveriş merkezinin sahibi  Stephen Ross projenin başını çekiyor. 

Miami halkının bir kısmı ise gürüytü ve yol açacağı karışıklık nedeni ile bu yarışın düzenlenmesine karşılar. “Daha İyi Bir Florida” The Herald gazetesine tam sayfa bir ilan vererek bu yarışa karşı olduklarını duyurdular. 

Yarışın yapılabilmesi için asfaltın baştan yapılması ve bazı ek düzenlemeler gerekeceği bildiriliyor.  Yarışın kabul edilirse AA Arena’dan Port Miami’ye kadar olan bölgede yapılması planlandı.

Önceki Haberler

EB-5’da Önemli Değişiklikler

Trump yönetimi, EB-5 vize ücreti programını yöneten yeni kurallar yayınladı. Yayınlanan bu kurallar hakkında gayrimenkul endüstrisi uzmanları ucuz bir sermaye kaynağının artık kullanımının daha

Zillow Kullanımında 6 İp Ucu

Bildiğiniz gibi Zillow ABD’de çok kullanılan bir emlak ilan sitesi. Zillow MLS kayıtlarından temin ettiği emlakleri hem harita üzerinde gösteriyor, hem satıcı tarafından konulan