EB-5 Programı bu sefer de 21 Aralık’a kadar Uzatıldı…

Geçen sefer 7 Aralık tarihine kadar geçici bir uzatma alan EB-5 programı bu sefer de 21 Aralık tarihine kadar kadar bir uzatma aldı. Bu uzatmanın nedeni genel bütçe çalışmaları. 

Buna göre Kongre önümüzdeki iki hafta içinde EB-5 programını uzatmaya veya yürürlükten kaldırmaya karar verecek. Bilindiği gibi EB-5, yabancılara 500 bin dolarlık yatırım karşılığında green card verilmesini sağlayan bir vize çeşidi. Koşul bu yatırımın en az 10 Amerikalıya iş olanağı yaratacak bir projeye yapılması.

Program geçtiğim üç yıl içinde bir çok kez kısa uzatmalar aldı. Bunun nedeni de kongre’nin programın geleceği konusunda karar verememiş olması. Son olarak 28 Eylül’de 7 Aralık için uzatma verilmişti.  

Bir uzman yakın gelecekte programda bir değişiklik olacağını tahmin etmediğini belirterek, “Bence bu bir iş imkanı ve bu nedenle de program uzatılacak” dedi. 

EB-5 üzerinde bir çok baskı bulunuyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda bir grup Çin’li yatırımcı uzun bekleme zamanlarından dolayı ikayetçi oldular. Bazı projelerde ise dolandırıcılık ile karşılaşıldı.

Bunlardan biri Ekim ayında New York’da oldu ve 412 yatırımcının katıldığı Staten adasına bir büyük bir dönme dolap yapımı projesi durdu. 

Eğer siz de EB-5 projesi kanalı ile size ve ailenize (21 yaşını geçmemiş çocuklarınız dahil) green kart almak isterseniz bizimle temasa geçin. Güvenilir bazı EB-5 projelerini size önermekten mutluluk duyarız.

Önceki Haberler

Miami’nin en iyi Brunch Mekanları

Miami’de gidilebilecek en iyi Brunch mekanlarını ve buralarda da neleri ısmarlayabileceğinizi sizin için özetledik: Morgan’s 28 NE 29th St, Miami, FL 33132 1930’lardan kalan

Miami Gurme Merkezleri

Renkli yaşantısı ve okyanus manzaralarıyla olduğu kadar Dünya mutfaklarından en iyi örneklerin sergilendiği restoranlarıyla da büyüleyen Miami’de lezzet turuna çıktık. Sonsuza kadar uzanan beyaz

Miami’de Küçük Daireler Artıyor

Küçük Dairelere Talep Artıyor Miami kiralık daire pazarı küçülüyor ama Pazar’ın kendisi değil daireler küçülüyor Küçük daireler, yüksek kiralar ödemeden Wynwood, Miami merkez gibi