Miami'de Ziyaret Etmek İsteyebileceğiniz 10 Yer

Miami bir çok kişi için güzel bir tatil ve dinlenme merkezidir. Fakat uzun süre burada kalacaklar için bazen biraz kalabalık gelebilir. Özellikle Miami caddeleri sanki Mad Max filminden bir sahnenin içindeymişsiniz gibi hissetmenize yol açabilir. 

Güzel haber, Florida bir iki sakin gün geçirebileceğiniz bir çok küçük kabasaya ev sahipliği yapmaktadır.  Aşağıdaki 10 kasabanın nüfusu 30 bin’den az ve en çok 4-5 saatlik araba yolculuğu ile ulaşabileceğiniz kadar da Miami’ye yakınlar. 

1. Key West

Eğer hedefiniz yiyip içip pineklemekse, ABD’nin en güney noktası olan burası tam size göre. Ufak bir kasaba olmasına rağmen lokantalar, barlar ve türlü eğlence ile dolu bir yer. Kermit’in yerinde limonlu kek’i denemeyi unutmayın.

Yaklaşık 3.5 saat uzaklıkta.

 

.

2. Islamorada

Key-West yolunda, ama yolun yarısında. Güzel bir balıkçı kasabası. Yanınıza şnorkelinizi ve paletlerinizi almayı unutmayın.

Yaklaşık 1.5 saat uzaklıkta.

.

3. Naples

Eğer lüksünüzden fedakarlık etmek istemiyorsanız batıya doğru iki saat uzaklıkta Naples’ı deneyin. Aynı aktiviteler ama güzel lokantalar ve kaliteli oteller ile birlikte.

Yaklaşık 2 saat uzaklıkta.

 

.

4. Stuart

“Dünyanın Yelkenli Başkenti” olarak adlandırılmasının yanı sıra, Stuart oldukça hareketli ve bol yürünebilecek alana sahip. Yaklaşık 16.000 kişinin yaşadığı şehir, bir çok  etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

Yaklaşık 2 saat uzaklıkta.

 

.

5. Vero Beach

Doğu sahilinde birkaç saat kuzey’e doğru gidildiğinde ulaşılan bu serin şehrin nüfusu yaklaşık 16.000 ‘dir. Tarihi binaları, korunan kıyı şeridi, güzel kumsalları ve büyüleyici yaban hayatı ile doludur. Yoğun geçen bir haftadan sonra  ideal bir hafta sonu kaçış noktası.

Yaklaşık 2.5 saat uzaklıkta.

 

.

6. Anna Maria Island

Yedi mil uzunluğunda ve iki mil genişliğinde olan bu küçücük ada, Körfez boyunca muhteşem kumsallarla öne çıkıyor. Aynı zamanda bir kuş barınağı ve yaz aylarında da deniz kaplumbağalarına ev sahipliği yapıyor.

Yaklaşık 4 saat uzaklıkta.

 

.

7. Dunedin

Tampa’nın batısında bulunan Dunedin,  ilginç bir yer ve muhteşem kumsalların evidir. Ayrıca birçok festivale ev sahipliği yapıyor ve butik alışveriş olanakları mevcut.

Yaklaşık 4.5 saat uzaklıkta.

 

.

8. New Smyrna Beach

New Smyrna Beach, Florida’nın en iyi sörf kasabalardan biridir ve yaklaşık 25.000 nüfusu ile bu listedeki en  büyük yerlerden biridir. Sanat ve tiyatro için bir cennet olarak kabul edilir.

Yaklaşık 3.5 saat uzaklıkta.

 

.

9. Cedar Key

Listemizdeki en uzaktaki ikinci kaçış  noktası, aynı zamanda en küçük olanı, nüfusu sadece 1.000 kadar. Burada balık tutma, müzeler, plajlar ve en önemlisi sessizlik bulacaksınız.

Yaklaşık 5 saat uzaklıkta.

 

.

10. Vilano Beach

Eğer köpeğim olmadan asla diyenlerdenseniz , bu en kuzeydeki kaçış noktamıza, Vilano Beach’e gidin. Nüfusu 3000’in altındaki bu şehir, St. Augustine’nin hemen kuzeyinde ve köpek dostu plajları ile ünlü. Ayrıca, her yaz bir “Run Drop Slide Pro / Am” skimboard yarışması düzenleniyor.

Yaklaşık 5 saat uzaklıkta.

 

.

Önceki Haberler

EB-5’da Önemli Değişiklikler

Trump yönetimi, EB-5 vize ücreti programını yöneten yeni kurallar yayınladı. Yayınlanan bu kurallar hakkında gayrimenkul endüstrisi uzmanları ucuz bir sermaye kaynağının artık kullanımının daha

Zillow Kullanımında 6 İp Ucu

Bildiğiniz gibi Zillow ABD’de çok kullanılan bir emlak ilan sitesi. Zillow MLS kayıtlarından temin ettiği emlakleri hem harita üzerinde gösteriyor, hem satıcı tarafından konulan