Yabancıların En Çok Alım Yaptığı Şehir Miami

Amerika’da lüks konut yatırımı yapmak isteyen yabancılar, diğer şehirlere göre daha çok Miami’yi tercih ediyorlar. 

US Ultra Prime Real Estate‘nin geçen ay yayınladığı rapora göre, yabancılara satılan lüks emlaklerin %26’sı Miami’de.  Karşılaştırma açısından Los Angeles %9 ile ikinci sırada, Manhattan ise %3 ile üçüncü sırada yer alıyor. 

Lüks konut tanımı m2 fiyatı 30.000$ ve üstü için kullanılmakta olan raporda, bu tip satışların %95’inin nakit olarak yapıldığı da belirtiliyor. 

İstatistiklere göre  Miami’deki emlak satışlarının %80’i yabancılara, sadece %20’si ise Miami’de yaşayanlara yapılmakta.

Miami’nin lüks konutda tercih edilen şehirler arasında başta gelme nedeni, Miami’nin sunduğu eğlence, yemek, alışveriş imkanları ile sağlanan yüksek yaşam standartları. 

En çok alımı yapanlar ise sırasıyla, Venazuella, Brazilya, Kolombiya, İtalya, Fransa ve Belçika.

Önceki Haberler

EB-5’da Önemli Değişiklikler

Trump yönetimi, EB-5 vize ücreti programını yöneten yeni kurallar yayınladı. Yayınlanan bu kurallar hakkında gayrimenkul endüstrisi uzmanları ucuz bir sermaye kaynağının artık kullanımının daha

Zillow Kullanımında 6 İp Ucu

Bildiğiniz gibi Zillow ABD’de çok kullanılan bir emlak ilan sitesi. Zillow MLS kayıtlarından temin ettiği emlakleri hem harita üzerinde gösteriyor, hem satıcı tarafından konulan