Ucuz Mülk Almanın Artı ve Eksileri

Ucuz gayrimenkul almanın avantaj olduğu düşünülebilir, ancak bu  her zaman doğru mu? Özetle “Duruma göre değişir” diyebiliriz. Aşağıda bu konuyu biraz açmaya çalışacağız, tabii ki ABD ve özelinde Miami’de ki emlak pazarı özelinde. Öncelikle ucuzluk her zaman caziptir ancak bir gayrimenkul yatırımında fiyat her şey demek değildir. Bir gayrimenkul’ün ucuz veya pahalı olmasından bağımsız olarak bu mülkü kârlı yapan faktörler bulunmaktadır. Örneğin lokasyon, getiri, değer artışı vb gibi. Bu nedenle, yatırım amaçlı ucuz gayrimenkul satın almayı düşünüyorsanız, bu faktörleri hesaba katmanız önemlidir.

Ucuz Mülke Ne Zaman Yatırım Yapılır?

Konumla Fiyat arasındaki “Denge” 

İlk tartışılması gereken gayrimenkulün lokasyonu olmalıdır. Satılık ucuz bir mülk düşündüğünüzde zihniniz sizi muhtemelen düşük gelirli mahallelere götürecektir. Gayrimenkul yatırımında, bu tip bölgeler iyi bir konum olarak sınıflandırılamaz ancak, bir emlak yatırımcısı “düşük gelir” ile “kötü konum” arasında doğrudan bir ilişki kurmamalıdır. Kötü konumlardan farklı olarak, düşük gelirli bir mahalle aslında iyi yatırım fırsatları sağlayabilir .

Akıllı gayrimenkul yatırımcıları, ucuz gayrimenkulün doğru konumla nasıl dengeleneceğini çok iyi bilirler. Örneğin, düşük gelirli bir mahalle şu anda altyapı geliştirme sürecinden geçiyorsa, gelecekte önemli bir potansiyeli de olduğu rahatlıkla söylenebilir. Böyle bir durumda böyle bir konumdan ucuz gayrimenkul satın almak iyi bir fikir olacaktır çünkü mülkün değeri muhtemelen orta vadede artacaktır ve sattığınızda da bu size kâr olarak yansıyacaktır.

Yüksek Nakit Akışı Fırsatı

Bu, kiralama amaçlı ucuz mülk alımını destekleyen en önemli faktördür. Uygun fiyatlı gayrimenkuller, sağlıklı bir nakit akışı sağlamada önemli bir potansiyele sahiptirler. Özellikle Miami’de düşük gelirli mahallelerde kuvvetli nakit akışı yaratma potansiyeli her zaman bulunmaktadır. Bunun temel nedeni de Miami’nin sürekli büyüyen ve göç alan yapısıdır. Bu tip bir mahallede bir emlak yatırımcısı, A sınıfı bir mahallede aynı tipte bir mülk için ödeyeceğinin yarısına gayrimenkul satın alabilirken potansiyel kiradaki düşüş sadece % 15 kadar olacaktır.

Burada yatırım amaçlı gayrimenkul analizinin yapılmasının önemi ortaya çıkmaktadır. Bu analiz size ucuz bir mülkün, kira geliri, nakit akışı ve nakit geri dönüşü açısından ne kadar karlı olduğunu gösterebilir. Miami-Emlak uzmanları size bu hesabı doğru şekilde yapabilmeniz için her zaman yardımcı olmaya hazırdır.

Aynı Parayla daha çok Mülk

Ucuz gayrimenkul satın almanın iyi bir yatırım olduğunu söyleyebileceğimiz bir başka senaryo ise aynı fiyata birden fazla mülk satın alma imkanıdır. Bu yumurtalarınızı aynı sepete koymama imkanını size sağlayacaktır. Örneğin 300 bin dolara A sınıfı bir mahallede tek bir kirama amaçlı mülk satın alabilirken, aynı miktarda yatırımla B veya C sınıfı mahallelerde birden çok ucuz gayrimenkul mülkünün sahibi olabilirsiniz!

Bütçenize uygun yatırım amaçlı gayrimenkuller bulmak için tek yapmanız gereken bizimle temasa geçmek. Hem getiri hem de fiyat olarak sizin beklenti ve arzunuza uygun mülk bulmak bizim işimiz.

Neden Her Zaman “Ucuz Gayrimenkul” Doğru bir Fikir değil

Yukarıda sıraladıklarımız, ucuz bir mülke yatırım yapmanın neden doğru olduğunu gösteren başlıklardı. Ancak, bu başlıkları okurken bile hissettiğimiz bazı endişelerimiz oluşuyor. En önde gelen endişe, ucuz emlak lokasyonlarının genellikle yüksek suç oranı olan alanlarda yer almalarıdır.

Bir yandan da düşük gelirli mahallelerde yaşayan kiracılar genellikle kıtı kıtına geçinebilirler. Bu nedenle de kişisel yaşamlarında oluşabilecek beklenmeyen bir masraf, kira ödemelerini zor hale getirebilir ve bu da geç kira ödemesi ve bağlantılı olarak nakit akışınızda sıkıntılar anlamına gelebilir. Bu nedenle, kiracı belirlerken kapsamlı bir kiracı taraması yapılmasını önemle tavsiye ediyoruz. Miami Emlak, mülklerinizi kiralarken doğru kiracıyı seçmekte kılı kırk yarar. Amacımız gelecekteki herhangi bir baş ağrısından sizi kurtaracak ve tahliye gibi sorunlardan sizi daha başta koruyarak doğru bir kiracı bulmanıza yardımcı olmaktır.

Fiyatı düşük gayrimenkullerin fiyatlarının düşük olmalarının ihtimal bir nedeni de rehabilitasyon gerektiren bazı sıkıntılı özellikleri olabilir. Ucuz bir ev satın almayı planlıyorsanız, bu evi onarmak için de bir kenarda yeterli birikiminiz olduğuna dikkat etmek gerekebilir. Gerçi mülkün kendisi ucuz olduğu için, rehabilitasyon maliyeti de genellikle ucuzdur. Ayrıca bu tip bir mülkü yenilerken de lükse ve aşırıya kaçmamak doğru olabilir, düşük gelirli mahallelerin kiracılarının beklentileri de görece daha düşüktür, bu yüzden basit tutmak genelde daha iyi sonuç verir. Miami Emlak aldığınız mülklerin rehabilitasyon sürecinde de doğru ustalara ulaşmanızda size yardımcı olacaktır.

Ucuz Emlak Alış üzerinde Son Düşünceler

Ucuz gayrimenkul satın almanın artıları ve eksilerini özetlemeye çalıştık. Nihayetinde, bu mülklere yatırım yapmanın iyi ya da kötü bir yatırım olması bir çok faktöre bağlıdır. Doğru yatırım kararını vermek için böyle bir yatırımın faydalarının ve risklerinin dengelendiğinden emin olun. Bize emlak konusunda her zaman danışabileceğinizi unutmayın.

Önceki Haberler

Miami’nin en iyi Brunch Mekanları

Miami’de gidilebilecek en iyi Brunch mekanlarını ve buralarda da neleri ısmarlayabileceğinizi sizin için özetledik: Morgan’s 28 NE 29th St, Miami, FL 33132 1930’lardan kalan

Miami Gurme Merkezleri

Renkli yaşantısı ve okyanus manzaralarıyla olduğu kadar Dünya mutfaklarından en iyi örneklerin sergilendiği restoranlarıyla da büyüleyen Miami’de lezzet turuna çıktık. Sonsuza kadar uzanan beyaz

Miami’de Küçük Daireler Artıyor

Küçük Dairelere Talep Artıyor Miami kiralık daire pazarı küçülüyor ama Pazar’ın kendisi değil daireler küçülüyor Küçük daireler, yüksek kiralar ödemeden Wynwood, Miami merkez gibi