Residential Satışları 4. Çeyrekte Yükseldi

Miami Beach gibi ufak tefek sorunlu bölgeler dışında Güney Florida residential pazarı 2018’in dördüncü çeyreğinde büyümeye devam etti.

Güney Florida pazarının genel ABD pazarına göre gelişmesini sürdürdüğü ve henüz olgun seviyeye ulaşmadığını uzmanlar belirtiyorlar.

Miami Beach ve adalar

Miami Beach ve adalarda residential satışları 2018’in dördüncü çeyreğinde %10.4 düşerek 678 adet olarak gerçekleşti. bu bölgede Condo satışları %15 düşüşle 606 olarak gerçekleşirken müstakil ev satışları %64 artışla 72 olarak gerçekleşti. Bu bölgenin içine giren alanlar Sunny Isles Beach, Bal Harbour, Bay Harbor Islands, Surfside, North Bay Village, North Beach, Key Biscayne ve Fisher Island.

Ortalama satış fiyatları condolarda 330 bin dolar oldu ki bu da bir önceki yıla göre %12 düşüşe karşılık geliyor. Müstakil evlerin ortalama fiyatı ise 1.6 milyon dolar ile %10.7 arttı. Her iki konut tipinde de konutların satışta kalma süreleri de uzadı. Bu süre bir Condo için ortalama 139 gün olurken müstakil evlerde 208 gün oldu.

Condo satışları Sunny Isles, Bay Harbor Islands, Key Biscayne ve Fisher Island’da yükselirken, Bal Harbour, Surfside, North Bay Village ve Miami Beach’de düştü.

Miami Merkez

Ana karada residential satışları %10 artış ile 3.518 olarak gerçekleşti. Ortalama satış tutarı da %6 artarak 320 bin dolar olarak gerçekleşti. Satışlardaki gelişimi gösteren bir diğer parametre de klasik finansman yöntemleri ile yapılan alımların son beş yılın en yüksek noktasına ulaşması.

Condo satışları % 14.3 artışla 1,763 adet ve ortalama 250 bin dolar oldu. Satış fiyatları geçen yıla göre %6.3 arttı. Müstakil evlerde ise %7.2 artışla 1.755’e ulaşıldı. Ortalama müstakil ev fiyatları da %6.4 artışla 385 bin dolar oldu.

Palm Beach

Condo satışları artarken müstakil konut satışları düştü. Condo’lar %80.6 artışla 65 adet ve ortalama fiyatları %22 artışla 615 bin dolar oldu. Sadece 12 müstakil ev satışı gerçekleşti ki bu bir önceki yıla göre %43 azalışa karşılık geliyor, fiyalar ise %30.5 düşüşle 4.7 milyon dolar oldu. Palm Beach’in pahalı ve adetsel olarak az satışlarının genel ortalamayı pek etkilediğini söyleyemeyiz.

Delray Beach

Delray’da da condo marketi küçük bir düşüşle (%0.7) 553 adet oldu ve ortalama fiyatlar geçen yıla göre aynı kalarak 130 bin dolar civarında gerçekleşti. Müstakil evler ise %2.2 artışla 274 adet gerçekleşirken ortalama satış fiyatları da %10.8 artışla 413 bin dolar oldu.

Önceki Haberler

Neden Peşin Alımı Tercih Etmeliyiz?

Belki kilişe bir söz ama “Nakit her zaman kraldır”. Bilindiği gibi bu söz neredeyse her türlü finansal yatırım için ve hatta iş fırsatlarında geçerli.

Miami Hiç Olmadığı Kadar Güvenli

Miami son istatistiklere göre son 50 yıl hatta daha bile uzun bir süreden beri hiç bu kadar güvenli olmamıştı. Yapılan açıklamalara göre Miami’nin merkezinde

U-Haul: Florida Büyüme Hızında 2. Sırada

Amerika’nın en büyük ev taşıma şirketinin hazırladığı rapora göre, Florida’ya taşınanların sayısı diğer eyaletlere göre çok daha fazla. U-Haul’un 2018 Eyalet Büyüme endeksi sıralamasında

Condo yatırımında sıkıntı mı var?

Biskay körfezine tepeden bakan Panorama Kulesinde dolaşırken; şarap tadım odaları, havuz başı kafeleri , ev tiyatrolarının yanında kendini Miami’nin yeni ve gösterişli bir Condo