EB-5 Programı bu sefer de 21 Aralık’a kadar Uzatıldı…

Geçen sefer 7 Aralık tarihine kadar geçici bir uzatma alan EB-5 programı bu sefer de 21 Aralık tarihine kadar kadar bir uzatma aldı. Bu uzatmanın nedeni genel bütçe çalışmaları. 

Buna göre Kongre önümüzdeki iki hafta içinde EB-5 programını uzatmaya veya yürürlükten kaldırmaya karar verecek. Bilindiği gibi EB-5, yabancılara 500 bin dolarlık yatırım karşılığında green card verilmesini sağlayan bir vize çeşidi. Koşul bu yatırımın en az 10 Amerikalıya iş olanağı yaratacak bir projeye yapılması.

Program geçtiğim üç yıl içinde bir çok kez kısa uzatmalar aldı. Bunun nedeni de kongre’nin programın geleceği konusunda karar verememiş olması. Son olarak 28 Eylül’de 7 Aralık için uzatma verilmişti.  

Bir uzman yakın gelecekte programda bir değişiklik olacağını tahmin etmediğini belirterek, “Bence bu bir iş imkanı ve bu nedenle de program uzatılacak” dedi. 

EB-5 üzerinde bir çok baskı bulunuyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda bir grup Çin’li yatırımcı uzun bekleme zamanlarından dolayı ikayetçi oldular. Bazı projelerde ise dolandırıcılık ile karşılaşıldı.

Bunlardan biri Ekim ayında New York’da oldu ve 412 yatırımcının katıldığı Staten adasına bir büyük bir dönme dolap yapımı projesi durdu. 

Eğer siz de EB-5 projesi kanalı ile size ve ailenize (21 yaşını geçmemiş çocuklarınız dahil) green kart almak isterseniz bizimle temasa geçin. Güvenilir bazı EB-5 projelerini size önermekten mutluluk duyarız.

Önceki Haberler

Residential Satışları 4. Çeyrekte Yükseldi

Miami Beach gibi ufak tefek sorunlu bölgeler dışında Güney Florida residential pazarı 2018’in dördüncü çeyreğinde büyümeye devam etti. Güney Florida pazarının genel ABD pazarına

Neden Peşin Alımı Tercih Etmeliyiz?

Belki kilişe bir söz ama “Nakit her zaman kraldır”. Bilindiği gibi bu söz neredeyse her türlü finansal yatırım için ve hatta iş fırsatlarında geçerli.

Miami Hiç Olmadığı Kadar Güvenli

Miami son istatistiklere göre son 50 yıl hatta daha bile uzun bir süreden beri hiç bu kadar güvenli olmamıştı. Yapılan açıklamalara göre Miami’nin merkezinde

U-Haul: Florida Büyüme Hızında 2. Sırada

Amerika’nın en büyük ev taşıma şirketinin hazırladığı rapora göre, Florida’ya taşınanların sayısı diğer eyaletlere göre çok daha fazla. U-Haul’un 2018 Eyalet Büyüme endeksi sıralamasında