Diesel, Wynwood’da lüks bir site yapacağını açıkladı…

Miami nin Wynwood bölgesi, düşük gelirli kişilerin yaşadığı, depolar ile dolu bir bölge olarak bilinirdi. Sonra birden sanat galerileri ile doldu. Şimdi ise pahalı trend binalar ile dolan bir bölgeye dönüştü. Ione sanat evi ve sineması, Amerika-Asya ticaret Merkezi gibi bir çok oluşumun ve condo kulelerinin inşaası devam ediyor.
 
Ve şimdi ünlü İtalyan moda markası Diesel bu bölgeye 143 daireli bir apartman kompleksi yapacağını açıkladı. Geliştiriciler binanın çevreye uyumlu olacağını ve komşularını rahatsız etmeyeceğini ifade ediyorlar.
 
Diesel’ın kurucusu Renzo Rosso’nun açıklaması şöyle:
 

Diesel Living bir moda markası tarafından hayata geçirilen ilk modern yaşam konsepti olacak. Günümüzün genç jenerasyonunun dünyaya bakışını ve yaşam şekillerini yansıtacak. Onların “Sosyal” yaşama bakışlarını, yaşadıkları ortamı, eğlencelerini yani onların kişiliklerini yansıtacak. Diesel Living onların kim olduklarını dünyaya gösterecek. Eminim bu proje yeni ve heycanlı bir maceranın ilk adımı olacak.

Açıklamaya göre projede 24 bin sqf alışveriş alanı ve “loft-style” daireler yer alacak. Diesel ve Miami merkezli ortakları Bel Investment Group ön satışlara 2019’un ilk çeyreğinde başlayacaklarını açıkladılar.  Henüz inşaatın bitim süresi veya adresi hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Fashion Brand Diesel Is Building a Luxury Wynwood Apartment Complex

Resmin mülkiyeti Diesel’e aittir.

Miami’de bu ilk marka bina değil, örneğin Porsche Kulesinin lansmanı Mart 2017’de Alicia Keys’in performansı ile yapılmıştı. Porche binası Venezüella kaynaklı çok sayıda kara para aklama davası nedeni ile soruşturuluyor.  Yine bir İtalyan moda markası Missoni ise Edgewater yakınında 649 foot yüksekliğinde bir kule inşa etti. 

Ancak önemli olan Miami’nin Brookyn’i olmaya aday Wynwood’a böyle bir yatırımın planlanması.  Wynwood’un hızla “soylulaştırılması” bir sır değil, Wynwood bahçlerinin ve sinemasının yıkılma planı zaten biliniyordu ama konut komplekslerinin inşaası görece yeni bir gelişme. 2015 yılında yasal olarak konut fiyatlarında artışın serbest bırakılması ile birlikte yeni condo ve apartman kompleksleri hızla yükselmeye başladı ve  Wynwood Design District’in kuzeye doğru bir uzantısı olmaya başladı. 

Önceki Haberler

Miami’nin en iyi Brunch Mekanları

Miami’de gidilebilecek en iyi Brunch mekanlarını ve buralarda da neleri ısmarlayabileceğinizi sizin için özetledik: Morgan’s 28 NE 29th St, Miami, FL 33132 1930’lardan kalan

Miami Gurme Merkezleri

Renkli yaşantısı ve okyanus manzaralarıyla olduğu kadar Dünya mutfaklarından en iyi örneklerin sergilendiği restoranlarıyla da büyüleyen Miami’de lezzet turuna çıktık. Sonsuza kadar uzanan beyaz

Miami’de Küçük Daireler Artıyor

Küçük Dairelere Talep Artıyor Miami kiralık daire pazarı küçülüyor ama Pazar’ın kendisi değil daireler küçülüyor Küçük daireler, yüksek kiralar ödemeden Wynwood, Miami merkez gibi