Ağustos 2018 Mortgage Oranları

Freddie Mac tarafından yayınlanan son Primary Mortgage Market Survey, U.S.’e göre mortgage oranları Ağustos 2018’de genel olarak aynı kaldı.

Freddie Mac’ın baş ekonomisti Sam Khater, konut kredilerinin bu yaz çoğunlukla yatay seyir izlediğini belirtti. “Bu istikrar, bu yılın yüksek oranları, konut stokunun baskısı ve uzun vadeli oranlardaki artışlar nedeni ile zorlanan konut satışları için çok gerekli” diyen Khater ““İleriye doğru, güçlü ekonomi konut piyasasını destekleyecektir, ancak  maliyet baskıları ile birlikte, kredi oranlarındaki daha fazla artış ev fiyatlarındaki yükselmenin yavaşlamasına yol açacaktır.” diyerek devam etti.

Khater’a göre, Ekonominin büyümesi ile yeni iş olanaklarını da arttırıyor ancak maaşlardaki yükselme enflasyon ile orantılı değil. Ev fiyatları yükselmeye devam ederken ve kredi oranları da geçen yıla göre artarken, potansiyel alıcıların ev alım iştahlarının devamında sıkıntılar olacak.

Freddie Mac’in Bulguları

  • 30 yıl sabit faizli kredi (FRM) oranları geçen haftaya göre 0.5 puan düşerek ortalama %4.59 olarak gerçekleşti. Geçen yılın aynı döneminde bu oran %3.90 dı. 
  • 15 yıl sabit faizli kredi de geçen haftaya göre 0.5 puan düşerek %4.05 oldu. Bir yıl önce bu oran %3.18 di.
  •  5 yıllık Hazine bonosu indeksli kredi (ARM) ise %3.93’den %3.90’a düştü, geçen yıl bu oran %3.14 olarak gerçekleşmişti.

Önceki Haberler

Miami’nin en iyi Brunch Mekanları

Miami’de gidilebilecek en iyi Brunch mekanlarını ve buralarda da neleri ısmarlayabileceğinizi sizin için özetledik: Morgan’s 28 NE 29th St, Miami, FL 33132 1930’lardan kalan

Miami Gurme Merkezleri

Renkli yaşantısı ve okyanus manzaralarıyla olduğu kadar Dünya mutfaklarından en iyi örneklerin sergilendiği restoranlarıyla da büyüleyen Miami’de lezzet turuna çıktık. Sonsuza kadar uzanan beyaz

Miami’de Küçük Daireler Artıyor

Küçük Dairelere Talep Artıyor Miami kiralık daire pazarı küçülüyor ama Pazar’ın kendisi değil daireler küçülüyor Küçük daireler, yüksek kiralar ödemeden Wynwood, Miami merkez gibi