44 EB-5 Vize mağduru PNC Bank’ı Mahkemeye Verdi

Mağdurlar arasında Türkiyeden de Müşteriler var!

Çin, İran ve Türkiye’den toplam 44 kişi EB-5 kapsamında Green Kart alacakları düşüncesiyle girdikleri projenin batması nedeni ile tüm paralarını kaybettiler. Ancak mağdurların avukatının açıkladığına göre, projenin kendilerine satılması sırasında, paranın bir emanet hesabında duracağının garantisinin verildiğini, PNC Bank Güney Florida şubesi yetkililerinin de sahte bir emanet hesabı açarak burada toplanan paraların proje sahipleri tarafından kullanıldığı ortaya çıktı.

Bilindiği gibi EB-5 programında, en az 10 kişiye iş yaratılması koşulu ile minimum 500 bin dolar yatırılıyor ve bu koşulların sağlandığı göçmen dairesince onaylanırsa yatırımcılara yeşil kart veriliyor. Zaman zaman yatırımcıların paralarının yat araba gibi kişisel lüks mallara çevrildiği görülmekte. Bu projede de normalde emanet hesabında durması gereken paranın proje sahiplerinin kişisel harcamaları için kullanıldığı ortaya çıkmış, proje hiç bir zaman tamamlanmamış, yatırımcılar da koşullar sağlanmadığı için green kartlarını alamamışlardı.

Konu hakkındaki tek sevindirici haber yarım kalmış projenin 39.6 milyon dolara satışına onay çıkması. Mağdurlar böylece kayıplarının bir kısmını telafi etmeyi umuyorlar.

EB-5 projelerine girerken yatırımın yapıldığı proje, üstlenici firma ve proje sahiplerinin geçmiş performanslarının çok dikkatli incelenmesi şart. Bu konuda doğru kişilere ulaşmada Miami-Emlak.net olarak size yardıma her zaman hazırız.

Önceki Haberler

Neden Peşin Alımı Tercih Etmeliyiz?

Belki kilişe bir söz ama “Nakit her zaman kraldır”. Bilindiği gibi bu söz neredeyse her türlü finansal yatırım için ve hatta iş fırsatlarında geçerli.

Miami Hiç Olmadığı Kadar Güvenli

Miami son istatistiklere göre son 50 yıl hatta daha bile uzun bir süreden beri hiç bu kadar güvenli olmamıştı. Yapılan açıklamalara göre Miami’nin merkezinde

U-Haul: Florida Büyüme Hızında 2. Sırada

Amerika’nın en büyük ev taşıma şirketinin hazırladığı rapora göre, Florida’ya taşınanların sayısı diğer eyaletlere göre çok daha fazla. U-Haul’un 2018 Eyalet Büyüme endeksi sıralamasında

Condo yatırımında sıkıntı mı var?

Biskay körfezine tepeden bakan Panorama Kulesinde dolaşırken; şarap tadım odaları, havuz başı kafeleri , ev tiyatrolarının yanında kendini Miami’nin yeni ve gösterişli bir Condo