Midtown'da ki Yeni İnşaatlar Talebi Karşılayabilecek mi?

Solda Two Midtown, Ortada Hyde Midtown, Sağda 4 Midtown

Uzmanların belirttiğine göre Hyde Midtown ve Midtown 8 gibi yeni inşaatlar Midtown’da gittikce artan konut ihtiyacını karşılamaya yönelik. 

Midtown bölgesinde bu yeni inşaatlar sürerken kiralık konut ihtiyacının da gittikce arttığı belirtiliyor. 

Related Groups Konut Üretimi başkanı Carlos Rosso “Midtown’daki mevcut konut stoğu ihtiyacı karşılamaktan çok uzak” şeklinde konuşuyor ve şöyle devam ediyor: “Özellikle Midtown’da kiralık konusunda önemli bir talep var, bunun nedeni insanların yürüyerek güzel lokantalara ve mağazalara ulaşabildikleri şehir tipi yaşama duydukları özlemden kaynaklanıyor” 

Bu yıl başında tamamlanması beklenen Hyde Midtown da büyüklükleri 63 m2’den 150 m2’ye değişen 395 daire yer alacak. 

Carlos Rosso “Kiralar yüksek olacak ama sağlanan olanaklar, lüks mağazalara ve kaliteli lokantalara yakınlık gibi özellikler buna değecek” diyor. 

Midtown Masterplan
Design District'de Yer Alan Mağazalar

 

 Midtown 8’in mimarı Jennifer Llop-Noy binanın yaklaşık %25’ini tamamladıklarını, 28 katın 8incisinde olduklarını belirterek 2019’un başında teslimi planladıklarını aktarıyor. 

Midtown 8’den sonra yeni bir inşaat planlaması olduğuna ilişkin bir haber bulunmamakta. 

Duane Morris şirketinden  Jay Steinman, Midtown’daki konut pazarının büyüdüğünü ve geçtiğimiz bir kaç yıldır fiyatların yükseldiğini belirtiyor. Ancak yeni binaların yapılmasından dolayı bugünlerde konut fiyatlarının sabit veya düşüş eğiliminde olduğunu da ekliyor. Bunun geçici bir durum olduğunu belirten Jay Steinman, önümüzdeki 12-18 aylık süreçte konut fazlalığının normalize olması ile fiyatların tekrar yükselişe geçeceğini  aktarıyor ve Ana alışveriş ve yeme noktalarına yakınlığı Midtown’ın popüler bir konut bölgesi olma özelliğini devam ettireceğinin en büyük kanıtıdır diyerek sözlerini tamamlıyor. 

Two Midtown’da Kaçırılmayacak Daire

Hyde Midtown Son Daireler