Yatırım İçin En Uygun Mülk Seçimi Nasıl Olmalı

Gayrimenkule yatırım kararı aldıysanız ilk yapmanız gereken nereye yatırım yapacağınızı seçmek olmalıdır. Bu önemli kararı takip eden ikinci karar ise en iyi getiri için ne tip mülke yatırım yapılacağı olacaktır.

Miami Yatırım için iyi bir seçim

Miami emlak piyasası bu yıl olumlu bir gelişme göstermeye devam ediyor. Gayrimenkul uzmanları, bu yılın Miami konut piyasasında yatırım amaçlı gayrimenkul satın alımı için iyi bir zaman olduğu tahmininde bulunmuşlar ve buna neden olarak da gayrimenkul portföyü ve alım taleplerindeki trendlerin, çoğu alıcı için tercih edilen bir emlak piyasası yaratmasını göstermişlerdir.

Miami’de özellikle milenyum kuşağının almak yerine kiralamayı tercih etmesi de, kiralık emlakların Miami konut piyasasında da iyi bir performans gösterme nedenlerinden biri olarak öne çıkmaktadır.

İş olanaklarının artışı, güçlü ekonomi, iklim avantajları ve çevresel güzellik de yatırımda yüksek bir geri dönüş için Miami’nin neden seçildiğini göstermektedir. Eğer tüm bu nedenler sonucunda Miami’yi yatırım yapılacak bir konum olarak seçtiyseniz ikinci vermeniz gereken karar, Miami’de ne tip bir gayrimenkul almalıyım olacaktır.

Miami Yatırım için nasıl bir emlak tipi seçmeliyim?

Bu sorunun cevabı bir dizi faktöre bağlıdır:

  • Mülkün yeri
  • Piyasanın durumu
  • Seçilecek yatırım stratejisi

Tüm bu parametreler yatırım amaçlı gayrimenkulün olası getirisini yakından etkiler. Yine de, Miami konut piyasasının yönüne bakarak nasıl bir emlak tipinin sizin için en uygun olduğuna karar verilebilir. Envanterin en büyük kısmını konutlar oluşturuyor, bu kısmı biraz daha detaylı inceleyelim.

Miami’nin her yerinde konut amaçlı gayrimenkul kiralamak isteyen kiracılarda artış olduğu için, bu tip yatırım gayrimenkul yatırımcıları için en önemli seçeneklerden biridir. Miami emlak piyasasında farklı tip konut tipleri bulunabilir:

Müstakil Konutlar

Miami konut piyasasında müstakil konutlar “sıcak” kabul edilmediğinden, bazen gayrimenkul yatırımlarında müstakil evler göz ardı edilebilmektedir. Ancak, müstakil ev yatırımının oldukça istikrarlı bir emlak yatırımı olduğu kanıtlanmıştır. Miami’de müstakil ev piyasası fiyatlarında diğer tip emlake göre daha istikrarlı bir artış yaşanmaktadır. Bu tür bir yatırımın fiyatındaki istikrarlı artış, emlak yatırımcısının daha öngörülebilir bir geri dönüş tahmini yapabilmesi ve bağlantılı olarak yatırım potansiyelini artırabilmesi anlamına gelmektedir.

Yine, müstakil evler “sıcak emlak” olarak görülmediğinden, inşaat ve gayrimenkul geliştirme çalışmaları da başka yerlere odaklanmaktadır. Bu nedenle müstakil ev envanteri, diğer türlere kıyasla oldukça düşüktür.

Bu yıl satılık müstakil Miami evlerine yüksek bir talep olması beklenmekte. Miami, sürekli büyüyen ekonomisi nedeniyle genç profesyonellerin yoğun yaşadığı bir bölgedir. Doğal olarak, bu genç profesyoneller yakında müstakil konut talebi ile Miami konut piyasasında olacaklar. Talebin yüksek, envanterin düşük olduğu bir pazarda müstakil evlere yatırım yapmanın Miami konut piyasasına yatırım yapmak isteyen bir emlak yatırımcısı için iyi bir seçim olabileceğini söyleyebiliriz.

Müstakil evlerin, metrekare başına nispeten düşük fiyatları nedeni ile tercih edilmelerinin yanında ayrıca uzun vadeli kiralanma olanaklarının da daha yüksek olması, bu tip gayrimenkulün yatırım tercihlerinde öne çıkmasına yol açmaktadır.

Eğer bu bilgiler sonrası müstakil bir eve yatırım yapmak istiyorum derseniz hemen bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Condo

Miami’yi düşünen bir emlak yatırımcısının aklına ilk olarak havuz ve benzeri gibi özellikleri olan apartman daireleri yani Condo’lar gelir. Condo, müstakil bir ev ile tam ters bir emlak tipidir. Öncelikle yüksek bir arz bulunmakta, bu da piyasa değerinin daha altına satmaya razı olan birçok satıcının olması anlamına gelmektedir.

Miami’de lüks condo’lar da ortalama condo’lar ile aynı eğilimleri takip etmektedirler. Miami’nin lüks condo arzının yukarı yönlü olması nedeni ile piyasa değerlerinden ortalama olarak % 25 daha ucuza satıldıkları söylenebilir.

Buda Condo piyasasının “Alıcı ağırlıklı bir Pazar” olmasına yol açmaktadır. Eğer satın al ve tut şeklinde bir stratejiniz varsa Condo’lar iyi bir gayrimenkul yatırımı olarak değerlendirilebilir.

Olumsuz tarafı ise fiyatların görece düşük olmasına rağmen bu tip mülklerin metrekare fiyatlarının hala müstakil evlere göre daha yüksek olmasıdır. Ayrıca aidatlar ve kiralık olarak kullanılırken satış zorlukları da yatırımcı tarafından değerlendirilmesi gereken hususlar olarak öne çıkmaktadır.

Eğer bu bilgiler ışığında görüşünüz olumlu ise Condo yatırımının en iyi emlak yatırım seçeneği olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Miami’de satılık condo’lar için lütfen bizi arayın.

Apartman daireleri / Çok Aile Evleri

Bir başka popüler konut tipi ise apartman daireleri ve çoklu aile evleridir. Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde bu tip konutlar aynı müstakil evler gibi yatırımcılarına düzenli ve tutarlı bir getiri sağladılar.

Bu istikrar bu tip konutlardaki doluluk oranının çok yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Milenyum kuşağı pahalı Condo’lar yerine apartmanları daha çok tercih etmekte ve bu tercihte kiralara % 13’lük bir artış olarak yansımış durumda.

Yüksek doluluk oranı ve daha yüksek kira fiyatları, apartman dairelerini en iyi emlak yatırımı gibi göstermekte.

Sonuç:

Her yatırımcının kendi stratejisine göre yatırım şekli değişse bile, bize göre Miami’de gayrimenkule yatırım yapmak istiyorsanız müstakil evler en iyi yatırım gibi gözükmektedir. Denenmiş ve başarısız olma ihtimali düşük bir seçenek olarak gözüken Müstakil bir ev için tek yapmanız gereken bizi aramak.

Önceki Haberler

Ritz-Carlton Son Düzlükte

Ritz-Carlton Residences Son Düzlüğe Girdi Ritz-Carlton Residences’ın kaba inşaatı büyük ölçüde tamamlandı, detay işçilikler de hızla devam ediyor. Lionheart Capital Projenin hızla şekillendiğini belirterek