Çinliler ABD’de Niye ve Nereye Yatırım Yapıyorlar?

Çinli yatırımcılar hem aldıkları konut sayısı ile hem de harcadıkları tutar açısından son altı yıldır yabancı yatırımcılar arasında en üstte yer alıyorlar.Bugünlerde orta sınıftan Çinli alıcılar genellikle mortgage kullanarak düşük değerli konutlara ilgi göstermeye başladılar. Bundan önce ise genelde zengin Çinli alıcılar lüks konutları peşin olarak almayı tercih ediyorlardı.

Çinli yatırımcılara yoğun konut satan bir emlak danışmanının yorumu şu şekilde: Çinliler ABD’yi güvenli bir liman olarak görüyorlar ve yatırım için ayırdıkları paralarını çocuklarının geleceğini de düşünerek burada yatırıma çevirmeyi tercih ediyorlar.Çinli yatırımcıların 2017’de ortalama 530 bin dolar olan konut alım değerleri 2018’de 439 bin dolara düştü. Bu yatırımcıların en çok tercih ettikleri eyaletler ise Florida, Texas, Georgia ve Kaliforniya.

Önceki Haberler

Ritz-Carlton Son Düzlükte

Ritz-Carlton Residences Son Düzlüğe Girdi Ritz-Carlton Residences’ın kaba inşaatı büyük ölçüde tamamlandı, detay işçilikler de hızla devam ediyor. Lionheart Capital Projenin hızla şekillendiğini belirterek