Aston Martin'de Temel Atıldı

Lüks araba üreticisi Aston Martin’in ismini verdiği ilk projenin temeli 18 Ekim 2017 itibariyle Miami’de atıldı.

Miami River’ın ağız kısmında yer alacak binada toplam 66 katta 391 daire yer alacak. Yapımı German Coto’nun sahibi olduğu G&G tarafından yürütülüyor. Coto’nun ailesi Arjantin’de geniş emlak portföyüne ve ziraat holdingine sahip ve bu projeyi de doğrudan kendileri finanse ediyorlar.

Coto ailesi bu 5 dönümlük araziyi 2014 yılında 125 Milyon Dolara almışlardı. Coto o tarihte projenin nasıl olacağına henüz karar vermediklerini fakat mükemmel bir lokasyonu nedeni ile geniş ve yüksek bir bina yapacaklarını tahmin ettiklerini söylüyor.  Aston Martin’in de ulaşmak istedikleri lükse tam uyacak bir partner olduğunu düşündüklerini belirtiyor.

Projenin %30’unun yaklaşık 160 Milyon Dolara satıldığı belirtiliyor. Projeden daire alanlar toplam bedelin %50’sini inşaat süresince ödemiş olacaklar. Projenin satışına Mart ayında başlandığı düşünülürse bunun büyük bir başarı olduğu söylenebilir.  

Güney Florida da bu tip proje yapanların, projenin %50-60’ını satmadan temel atmadıkları düşünüldüğünde Coto ailesinin farklı bir profil çizdiği görülebilir. 

Coto: “Satsak da satmasak da biz bu binayı bitireceğiz, tamamlayacak sermaye gücüne sahibiz” demekte. 

Coto ailenin projeyi kendinin finanse ettiğini ve banka kredisi kullanmadıklarını belirtiyor. Ancak bunun ilerde kullanmayacakları anlamına da gelmediğini ilave ediyor. Kendileri için önemli olanın söz verdikleri tarihte temeli atmak olduğunu belirterek teslim tarihinin 2021 olacağını sözlerine ilave ediyor. 

mkğg kğg

Başkan Yardımcısı ve Baş Tasarımcı Marek Reichman liderliğindeki Aston Martin tasarım ekibi, geliştirme boyunca iç mekan ve ortak alanlardaki tasarımı üstlenecek. Özel tasarım karbon elyaf resepsiyon masaları gibi Aston Martin tasarım öğeleri kulenin her iki özel lobisini de süsleyecek. Önemli bazı  özellikler, özel ısmarlama Aston Martin kapı kolları, deri deri kapı sekmeleri gibi ayrıntıları içeriyor. 

All rights reserved for T4U Digital Agency 2017