Lincoln Road Florida'nın En Pahalı Kirasına Sahip

Lincoln Road’daki yeni Nike Mağazası

Günün her saati kalabalıktır Lincoln Road, lokantaları, butikleri ile dolaşmaya doyamazsınız. Belki de bu özelliklerinden dolayı sadece Miami Beach’in değil Florida’nın m2 fiyatları en pahalı olan caddesi de burası.   Cushman & Wakefield ‘in yeni bir araştırmasının sonuçları şöyle:

South Beach’in bu popüler caddesinde fiyatlar geçen seneye göre düşmüş durumda. Geçen sene sf fiyatı yıllık 325 dolar (m2’si 3.500 dolar) iken bu rakkam bu sene 300 dolar’a (3.230 dolar) düşmüş durumda. Ancak düşen bu rakkam ile bile Lincoln Road, Amerika kıtasındaki şehirler ile karşılaştırıldığında pahalılık sıralamasında hala beşinciliğini koruyor. 

New York’da beşinci caddenin üstü sf başına 3.000 dolar ile birinci durumda. Burayı Beverly Hills’de Rodeo Drive, San Francisco’da Union Square ve Şikago’da  North Michigan Avenue takip ediyor. Florida’dan bir başka cadde, Palm Beach de Worth Avenue 125 dolar ile sıraya sekizinci sıradan girmiş durumda. Özetle Lincoln Road üzerinde 20 m2’lik küçük bir dükkan açmak isterseniz aylık 5.400 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. 

Bu arada bu değerli caddeye yenilikler de gelmeye devam ediyor.  Lincoln Eatery isimli yeni bir yemek alanı, bir cadde yukarısında, Washington Caddesinde yeni bir apartman projesi hemen sayılabilecek bazı yenilikler. Tüm bu yeniliklerin South Miami Beach’deki ev fiyatlarına da yansıyabileceği düşünülebilir.