EB-5 Programı (acaba son kez mi) Uzatıldı

EB-5 programı ara seçimlere kadar uzatıldı

Bu ayın sonunda sona erecek olan EB-5 programı, 7 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

Altı aylık uzatma süresinin 30 Eylül Pazar günü sona ermesi nedeniyle tartışmalı hale gelen vize programının 7 Aralık tarihine kadar uzaması onaylandı.

Başkan Trump, federal hükümetin kitlenmesini önlemek için harcama paketini onaylarken, bu paketin bir parçası olarak EB-5’in uzatılmasını da imzalamış oldu. Bu bilgi EB-5 projeleri için onay veren ABD Göçmenlik Fonu tarafından verildi. 

Yurtdışı yatırımcılardan ucuz sermaye kaynağı elde etmek için Miami gibi büyük şehirlerde ki taahhüt firmalarının gözdesi olan EB-5 programı Mart ayında da altı aylığına uzatılmıştı. Program, 500.000 $ ‘lık yatırım karşılığında yabancı yatırımcılara yeşil kart vermeyi amaçlıyor. 

Bir EB-5 avukatı bu konuda “Bu sefer, uzun vadeli bir yasal çözüm için şans bulunmuyor, bildiğimiz kadarı ile kimse bu konuda  çalışmıyor. Özellikle Kongre’deki muhalifler bu konuda konuşulmasını bile istemiyorlar” dedi.

Iowa Senatörü Chuck Grassley’in EB-5 konusunda verdiği ve başarısız olan teklifinin sektörü olumsuz etkilediği belirtiliyor. Teklif yatırım miktarını kısıtlıyor ve sadece kırsal bölgeyer için vize sayısını 1.000 adet ile kısıtlıyordu. 

Gelecek yıl, yatırım miktarlarını ve uygunluk şartlarını baştan ele alan düzenlemelerin yapılacağı da verilen bilgiler arasında.

EB-5 ile yatırım yapmaya niyetli olanların 7 Aralığa kadar ellerini çabuk tutmalarında fayda var gibi gözüküyor.

Önceki Haberler

EB-5’da Önemli Değişiklikler

Trump yönetimi, EB-5 vize ücreti programını yöneten yeni kurallar yayınladı. Yayınlanan bu kurallar hakkında gayrimenkul endüstrisi uzmanları ucuz bir sermaye kaynağının artık kullanımının daha

Zillow Kullanımında 6 İp Ucu

Bildiğiniz gibi Zillow ABD’de çok kullanılan bir emlak ilan sitesi. Zillow MLS kayıtlarından temin ettiği emlakleri hem harita üzerinde gösteriyor, hem satıcı tarafından konulan