Bodrum Bitez’de Muhteşem Villa

Dış Görünüş

Konum

Villa 2004 yılında İngiliz bir mimar tarafından Bodrum’un yerel mimarisi dikkate alınarak tasarlanmış ve 1 dönüm arazi üzerine inşa edilmiştir.

Meyilli bir arazi üzerinde olduğundan ana bahçe, orta bahçe ve alt bahçe olmak üzere üç kademeli bir yapılanma vardır.

Ana konut 500 m2 bahçe üzerine kurulu olup iki katlıdır.
280 m2 olan ana konutun üst katında bir galeri ile birbirine bağlanan iki oda bulunmaktadır.

Master Yatak Odası

Master yatak odasında jakuzili küvet ve ayrı bir duş kabini içeren mermer zemin ve duvarları olan banyo; ayrıca gömme dolapları bulunan giyinme odası bulunmaktadır. Bu oda Bitez koyuna bakmaktadır. Ayrıca bu odanın yine Bitez koyuna bakan geniş bir terası bulunmaktadır.

Yatak Odası

İkinci yatak odası havuz tarafına bakmaktadır. Ebeveyn banyolu olan bu odanın da havuz ve vadi manzaralı bir balkonu bulunmaktadır. İstenirse bu balkon kapatılarak odaya ilave edilebilir veya giyinme odası olarak tasarlanabilir. Bu odanın gömme dolapları mevcuttur.

Salon

Alt kat giriş katı olup burada mutfak, misafir tuvaleti, misafir yatak odası ve şömineli geniş bir salon bulunmaktadır. Salonun iki kat yüksekliğinde tonoz tavanı vardır. Zemin tamamen mermer döşelidir.

Mutfak

Mutfak Bitez koyu manzaralı olup, Linea Dekor mutfak elemanları ile tasarlanmıştır. Siemens marka dördü elektrikli ve üçü tüp gazlı yedi gözlü ocak, Miele davlumbaz, Bosch bulaşık makinesi, ankastre Siemens mikrodalga fırın ve Siemens elektrikli fırın yanı sıra gardrop tipi General Electric buzdolabı bulunmaktadır.

Misafir Odası

Misafir yatak odasından doğrudan bahçeye çıkış da bulunmaktadır. Bu odanın özel duşlu banyosu ve gömme dolapları bulunmaktadır.

Teraslar

Ana villanın dört bir tarafı bahçe ve teraslarla çevrilmiş olup, tümü mermer zeminlidir. Teraslar hem havuz, hem vadi, hem de deniz manzaralıdır.

Havuz

Terasın vadiye bakan tarafında infinity şeklinde tasarlanmış 60 m2 büyüklüğünde bir özel yüzme havuzu bulunmaktadır. Havuz alanı korunaklı olup komşular tarafından görülmemektedir.

Bahçe

Tüm bahçe peyzajlı olup, nadir ve bakımlı bitkiler, çeşitli meyve ağaçları ile süslenmiştir.

Misafir Konutu

Villanın orta bahçesinde iki oda ve açık mutfaklı salondan oluşan 90 m2 büyüklüğünde bir misafir konutu yer almaktadır. Bu konutta her iki odanın da kendi özel duşlu banyoları bulunmaktadır. Misafir konutunun terası vadi manzaralıdır.

Diğer Bilgiler

  • Orta bahçedeki misafir konutunun yanı sıra, içinde 35 m2 depo odası ve makine dairesinin yer aldığı ayrı bir bölüm bulunmaktadır. Makine dairesinde havuz motoru ve tüm villayı besleyen İsveç malı Nibe marka ısı pompası yer almaktadır. Tüm villada yerden ısıtma/soğutma sistemi bulunmaktadır. Isı pompası kışın ısıtma yapmakta, yazın ise zemin altından soğuk su geçirmek suretiyle soğutma yapmaktadır. Gerektiğinde kullanılmak üzere misafir konutu da dâhil, tüm oda ve salonlarda münferit klima cihazları da bulunmaktadır.

  • Konutun su gereksinmesi hem şebeke suyu hem de yan komşuda bulunan artezyen kuyusundan gelen kuyu suyu ile sağlanmaktadır. Orta bahçede yer alan 40 tonluk depo isteğe bağlı olarak şebeke veya kuyu suyu ile doldurulabilmektedir. Bu nedenle hiçbir zaman su sıkıntısı çekilmemektedir.

  • Konutun sıcak su ihtiyacı çatıya kurulu güneş enerjisi sistemi ile sağlanmaktadır. Güneşsiz kış günlerinde ise sistem elektrikli rezistans ile sıcak su üretmeye devam etmektedir.

  • Konuta üst ve alt kottan giriş yapılabilmektedir.

  • Alt kotta konutun girişinin hemen yanında daha önce garaj olarak inşa edilmiş sonradan müstahdem evine dönüştürülmüş villaya ait müştemilat şeklinde bir konut daha bulunmaktadır. 45 m2 büyüklüğündeki bu konutta, bir yatak odası ve açık mutfaklı salon ile banyo yer almaktadır. Ayrıca bu konut içerisinde bulunan makine odasında reverse osmosis yöntemi ile kuyu suyunu arıtma sistemi ve hidrofor vardır. Bu konutta halen bahçıvan ve bekçi olarak görev yapan bir müstahdem ailesi ile yaşamaktadır.

  • En alt bahçe ise sebze ve meyve tarımı yapılan bir hobi bahçesi şeklinde tasarlanmıştır.

Diğer Örnek Gayrimenkuller

1060 NW 7th St 108 Miami

Hastaneler, Marlins Stadyumu, Miami Nehri ve Downtown Miami yakınlarındaki Çok iyi Bir Lokasyon’da 80 m2 (865 sqf) Salon, 2 yatak odası ve 2 banyo.

540 NE 62nd St, Miami

Trendy Yukarı Doğu Yakasında Butik bina. Geniş köşe 66.6 m2 (717 sqf) daire.  2 Yatak odası, Salon ve  Banyo. Güzel ve fonksiyonel bir mutfak.

15480 SW 82nd Ln Miami

Özellikle Yatırım Yapmak İsteyenler İçin Güzel Bir Fırsat! West Kendall bölgesinde beğenilen bir mahallede mükemmel yatırım fırsatı. Bu ferah ve aydınlık dairede 2 yatak

2900 NE 7 Ave #1608Miami

Yatırım için iyi bir fırsat. Edgewater’da yer alan bu daire Wynwood ve Midtown‘a yürüme mesafesinde. Muhteşem bir deniz manzarasına sahip ve 73 m2. Aria

488 NE 18 #407Miami

Körfez’de ARIA projesinde yer alan 1 odalı 70 m2 sıfır daire. Muhteşem manzarası, çift lavabo, gömme banyo, ayrı duş, misafir tuvaleti. Binanın üstün özellikleri